آموزش, قهوه

نکات کلیدی در فوم گیری شیر – قسمت دوم

قهوه موریس – یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد و به طبع باریستاها در اوایل کار خود با آن مواجه هستند، مشکلات در فوم گیری شیر برای درست کردن لته و زدن لته آرت است. در این یادداشت سعی داریم تا موارد ساده اما درعین‌حال بسیار مهم و کلیدی را مطرح کنیم که به شما کمک می‌کند تا یک فوم شیر خوب و مناسب داشته باشید.

3. بالا بودن بیش‌ازحد نازل بخار

بالا بودن سر نازل بخار نیز، همچون مورد قبل می‌تواند دردسرهای زیادی را ایجاد کند. در این حالت زمانی که نازل بخار را باز می‌کنید، صدای عجیب قل زدن را می‌شنوید و فوران و پرش شیر به خارج از پیچر را می‌بینید و حباب‌هایی تشکیل می‌شود که تا انتهای فوم گیری حضور دارند و بعد از ترکیب با قهوه، لاته ای درست می‌کنید که کرم و شیرینی مطلوبی ندارد.

پس کافی است فقط سر نازل بخار را کمی زیر سطح شیر قرار دهید تا هوا وارد شیر شود تا صدای برش بشنوید. صدای برش از برخورد بخار نازل بخار به سطح شیر ایجاد می‌شود. پس از شنیدن این صدا، تنها کافی است کمی پیچر را بالا بیارید تا صدا قطع شود و تنها دوران را در شیر ایجاد کنید.

برای خرید قهوه مناسب برای لاته آرت Latte Art بر روی تصویر زیر کلیک کنید

4. حرکت دادن پیچر در هنگام فوم گیری

با جابجا کردن پیچر به هنگام فوم گیری مدام سر پیچر را در شیر جابجا می‌کنید. این کار مانع از ایجاد دوران مطلوب در شیر می‌شود. باکمی تمرین به‌راحتی می‌توانید محل مناسب قرار دادن سر نازل بخار جهت دوران مناسب را پیدا کنید و در همان نقطه پیچر را ثابت نگاه دارید. یک دوران خوب حباب‌های تشکیل‌شده را به‌راحتی از بین می‌برد.

5. داغ کردن بیش‌ازحد شیر

دمای بالای شیر برای ترکیب با قهوه خوب نیست. از طرف دیگر موجب سوزاندن دست نیز، می‌شود. شیر در دمای ۷۵ درجه سانتی‌گراد سوخته محسوب می‌شود. دمای مطلوب شیر برای نوشیدن و ترکیب با قهوه بین ۶۰ تا ۷۰ درجه سانتی‌گراد است. اگر از دماسنج استفاده می‌کنید دقت کنید که معمولاً کمی خطا و تأخیر دارد؛ و دمای واقعی ۵ تا ۱۰ درجه بیشتر از چیزی است که دماسنج نشان می‌دهد.

برای خرید قهوه اسپرسو espresso coffee بر روی تصویر زیر کلیک کنید

مکش هوا در اتو نازل بخارها

اتو نازل‌های بخار (نازل‌های بخار فوم گیرخودکار) با تزریق میزان ثابتی از هوا شروع به فوم گیری خودکار می‌کنند. پس تمامی این اتو نازل‌ها، یک دمنده هوا دارند، اگر این دمنده هوا به هر علتی مسدود شود، فوم گیری صورت نمی‌گیرد. پس می‌باید همواره نازل بخار را تمیز نگه دارید.

 


تنظیم و گردآوری بهنام حاتم جعفری

ترجمه و تلخیص از قهوه موریس

 


برای خرید قهوه بر روی تصویر زیر کلیک کنید

برای دانلود اپلیکیشن قهوه موریس morris coffee app

بر روی تصویر زیر کلیک کنید

جهت دریافت لیست قیمت قهوه

بر روی تصویر زیر کلیک کنید

برای مشاهده صفحه قهوه موریس در اینستاگرام

بر روی تصویر زیر کلیک کنید

برای خرید قهوه و عضویت در کانال تلگرام قهوه موریس

بر روی تصویر زیر کلیک کنید

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *