ارتباط با کارشناس فروش

وبلاگ

خانه » مقاله » فیلتر قهوه چیست؟ آشنایی با انواع فیلتر های قهوه

فیلتر قهوه چیست؟ آشنایی با انواع فیلتر های قهوه

فیلتر قهوه چیست؟

در دنیای قهوه گرچه کسانی هستند که بلافاصله به قهوه فوری روی می‌آورند تا ولع مصرف خود را تأمین کنند، اما درصد زیادی از افراد رویکرد حرفه‌ای‌تر را ترجیح می‌دهند. آیا باید در حال تبدیل‌شدن به یک متخصص قهوه باشید و بخواهید گوشه‌ای از آشپزخانه خود را به یک ایستگاه قهوه تبدیل کنید؟ چند نکته وجود دارد که باید به آن‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشید. درحالی‌که قهوه و دستگاه قهوه معمولاً دونقطه اول لیست را پر می‌کنند، موردی وجود دارد که گاهی در میان جمعیت گم می‌شود و آن چیزی نیست جز انواع فیلتر های قهوه.

در این مقاله ما در حال صحبت کردن از فیلترهای قهوه هستیم. عنصر کلیدی که اغلب ناچیز فرض می‌شود درصورتی‌که می‌تواند نقشی اساسی در کنترل و تغییر طعم قهوه شما داشته باشد. بنابراین، برای اطمینان از اینکه اشتباه بزرگی مرتکب نشده‌اید، می‌خواهیم شما را از طریق راهنمای کاملی برای فیلترهای مختلف قهوه راهنمایی کنیم.

فیلتر قهوه چیست؟

این چیزی است که بین قهوه و فنجان شما قرار می‌گیرد. یک فیلتر قهوه به شما امکان می‌دهد تا از طعم دانه‌های قهوه تازه آسیاب شده لذت ببرید. در حالی که نقص های ناخواسته را نگه دارید که در غیر این صورت مانع لذت بردن از نوشیدنی می‌شود. فیلترهای قهوه معمولاً عنصری موردنیاز هستند که باید قهوه خود را با روش قطره قطره یا قهوه ساز بریزید.

دستگاه‌های دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک که از این روش پیروی می‌کنند، برای تکمیل کار خود به فیلتر قهوه نیاز دارند. اولین استفاده ثبت شده از فیلتر قهوه به بیش از یک قرن پیش بر می‌گردد.

ملیتا بنتز؛ یک زن خانه‌دار آلمانی تصمیم گرفت یکی از معضلات اولیه را که مدت‌هاست گریبان گیر جامعه جهانی قهوه بود حل کند. کتان که یک مکمل رایج برای فیلترهای امروزی قهوه بوده است، نتوانسته است بسیاری از محل‌های سست را که باعث خراب شدن طعم قهوه می‌شود، از بین ببرد. ملیتا حرکت هوشمندانه‌ای را برای جایگزین کردن پارچه با مقداری کاغذ بلاتی که در خانه اش خوابیده بود انجام داد. با فهمیدن اهمیت این عمل، فیلتر قهوه اختراع شد و فیلتر ملیتا شد و شرکتی که این فیلترهای قهوه را می‌فروشد به وجود آمد.

معرفی انواع فیلتر های قهوه

برای درک تأثیر انتخاب فیلتر، ابتدا لازم است که دسته‌بندی فیلترهای قهوه را درک کنیم. به‌طورکلی، فیلترهای قهوه در زیر یکی از دو برچسب قرار می‌گیرند و در میان قهوه‌ها به فیلترهای مخروطی و فیلترهای سبد معروف هستند.

فیلتر قهوه مخروطی و فیلتر سبدی

فیلتر قهوه مخروطی همان‌طور که از نامش پیداست مانند مخروط است. این گزینه اصلی‌ترین گزینه در بین این دو گزینه است و امروزه در بیشتر خانوارها وجود دارد. اگر در خانه خود دستگاه قهوه‌جوش یا قطره‌ای دارید، احتمالاً از قبل با این‌ها آشنا هستید.

از طرف دیگر، فیلترهای قهوه سبدی بیشتر در یک محیط باریستا یا تجاری مشاهده می‌شوند. آن‌ها می‌توانند آسیاب قهوه بیشتری را در یک‌زمان حمل کنند. بااین‌حال، بعضی اوقات با مخروط مقایسه نمی‌شوند.

پایه صاف فیلتر سبدی به این معنی است که آسیاب‌های قهوه بیشتر پهن شده‌اند. درنتیجه، آب کتری در مقایسه با فیلتر مخروطی برای مدت‌زمان کوتاه‌تری با آسیاب‌ها ارتباط برقرار می‌کند.

فیلتر های قهوه قابل‌ استفاده مجدد

با گسترش طعم و مزه و وسوسه قهوه، تقاضا برای این نوع فیلترهای قهوه گسترش می‌یابد. مردم شروع به افزایش زباله هایی کردند که فیلترهای قهوه ایجاد می‌کنند و به‌محض اینکه قهوه دم آوری می‌شد، آن‌ها را دور می انداختند.

فیلترهای فلزی و پارچه ای به‌عنوان یک راه‌حل پایدار برای حل این مشکل ارائه شد. حتی برای اطمینان از قابلیت استفاده مجدد از فیلترهای کاغذی، ترکیب آن‌ها نیز تغییر کرده است. با این وجود طی سال‌های اخیر، جامعه قهوه شاهد افزایش نوشیدنی‌های قهوه یک نفره بوده است.

فنجان‌های K و غلاف‌های یک نفره فراخوان‌های روز هستند و فیلترهای کپسول یکبار مصرف نیز ظاهر خوبی پیدا کرده‌اند. قرن‌هاست که صنعت قهوه سازگار است و در طول سال‌ها مطابق با خواسته ها و نیازهای وفادارترین مشتریان خود بوده است و فیلترهای قهوه نیز از این امر مستثنا نبوده است.

فیلترهای قهوه دیسک

فیلتر دیسک همان‌طور که از نام آن مشخص است، یک فیلتر تخت است که از شکل ظاهری دیسک CD تقلید می‌کند. درحالی‌که آن‌ها رایج‌ترین در میان همتایان خود نیستند؛ کسانی هستند که استفاده از آن‌ها را هنگامی انتخاب می‌کنند که دستگاه قهوه ساز از نوع فرنچ پرس یا اروپرس باشد.

هدف این نوع فیلتر از بین بردن رشته‌های ریز آسیاب قهوه است که از فیلتر طبیعی قهوه ساز خارج می‌شود. درحالی‌که هدف بهبود تجربه است، بسیاری از افراد انصراف می‌دهند و یکی از دلایل ذکر شده، زباله‌های ایجادشده به دلیل لایه محافظتی اضافی نیست.

برای خرید قهوه فرانسه مناسب برای (فرنچ پرس) french press بر روی لینک مقابل کلیک کنید

فیلتر های قهوه سفید شده و سفید نشده

اگر شما بخواهید درباره فیلترهای قهوه اطلاعات بیشتری کسب کنید یا کلمات را به‌راحتی در موتورهای جستجو وارد کنید، به‌احتمال‌زیاد با اصطلاحات فیلترهای قهوه سفید شده و سفید نشده برخورد کرده‌اید. خوب دقیقاً از چه حرف می‌زنند؟

فیلترهای سفید شده

این نام یعنی فیلترهای قهوه سفید شده باید به شما این امکان را می‌داد که حدس بزنید.

درست است، این فیلترهای کاغذ سفید هستند. اگر می‌خواهید علم پشت آن بدانید، اجازه دهید جزئیات بیشتری را ارائه دهیم. کاغذ به شکل طبیعی سفید نیست. فیلترها از طریق فرایندی که از اکسیژن یا کلر استفاده می‌کند رنگ می‌گیرند. اگر گزینه فیلترهای سفید اکسیژن را انتخاب می‌کنید باید بدانید که در این فیلترها از مواد شیمیایی کمتری استفاده شده است.

اما متأسفانه، آن‌ها همچنین در فرآیند تغییر رنگ، ضایعات کمی ایجاد می‌کنند. درنتیجه، فیلترهای سفید شده بهترین دوست مصرف‌کنندگان قهوه با محیط‌زیست نیستند.

این نوع فیلتر در بین اکثر نوشندگان قهوه انتخاب پسندیده‌ای است. دلیل آن چیست؟ برخی ادعا می‌کنند یک فنجان قهوه که با استفاده از این فیلتر دم می‌شود، تردتر است. برخلاف نمونه مشابه آن، اجازه نمی‌دهد طعم کاغذ به طعم نوشیدنی نشت کند.

فیلترهای قهوه سفید نشده

این‌ها به فیلترهای کاغذ خام و طبیعی اشاره دارند. ازآنجاکه آن‌ها قبل از مراجعه به شما تحت هیچ فرآیند اضافی قرار نمی‌گیرند، وقتی در مقابل همتای سفید شده خود قرار بگیرند، ویژگی‌های همسازی با محیط‌زیست بیشتری دارند.

توصیه می‌شود هنگام استفاده از فیلتر قهوه غیر سفید شده ابتدا کاغذ را خیس کرده و آب جمع شده را دور بریزید. این کار اجازه می‌دهد تا کاغذ در هنگام گرم شدن ظرف جمع‌آوری در محل خود قرار گیرد. همچنین به معنای دفع آبی است که حاوی هرگونه اثری از طعم کاغذ است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟