مقاله

راهنمای فرهنگ قهوه در مدلین کلمبیا – قسمت دوم

قهوه در مدلین

قهوه موریس – مدلین کلمبیا واقع در یک دره باریک بین دو رشته‌کوه آند، یک کلانشهر پررونق است که بیش از دو و نیم میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند. به لطف آب‌وهوای معتدل و مطبوع خود، در کلمبیا با نام la ciudad de eterna primavera یا شهر بهار ابدی نیز شناخته می‌شود. بنابراین، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرهنگ قهوه در مدلین ، با صاحبان کافی‌شاپ در سراسر شهر صحبت کردم که در ادامه بخش دوم این مقاله را می‌خوانیم:

راهنمای فرهنگ قهوه در مدلین کلمبیا – قسمت نخست

برای خرید قهوه کلمبیا نارینو colombia narino coffee بر روی تصویر زیر کلیک کنید

تغییر در فرهنگ قهوه

اما فرهنگ قهوه در کلمبیا در حال تغییر است. درحالی‌که بوگوتا پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر با بیش از هفت میلیون نفر سکنه است، بسیاری از مردم در مدلین معتقدند که شهر آن‌ها یک فرصت منحصربه‌فرد برای هدایت توسعه فرهنگ خاص قهوه در سراسر کشور دارد.

مانوئلا کوردوبا مسئول عملیات در Museo de Cafe Yipao، یک مکان ملاقات محبوب در میان نوشیدنی‌های قهوه جوان مدلین می‌گوید که چگونه جوانان در شهر و کلمبیا به‌طور گسترده‌ای منجر به تغییر قابل‌توجهی در مصرف داخلی قهوه می‌شوند. بااین‌حال، او همچنین معتقد است که قهوه با کیفیت بالا باید در میان مردم گسترش یابد.

او می‌گوید: «کلمبیا قهوه‌ای با کیفیت بسیار بالا تولید می‌کند، با روشی کاملاً حرفه‌ای. برای ایجاد یک فرهنگ قهوه قوی، نوشندگان قهوه کلمبیایی باید این را یک ارزش بدانند و از آن قدردانی کنند.»

برای خرید قهوه عربیکا سینگل اورجین arabica coffee single-origin بر روی تصویر زیر کلیک کنید

علاوه بر جوانان، جامعه بزرگ مهاجران مدلین نیز باعث استقبال گسترده‌تر و بیشتر قهوه‌های ویژه در شهر شده است. از زمان غلبه بر بحران‌های مختلفی که از دهه 1980 و 1990 با آن روبرو بود، مدلین همچنین به یکی از محبوب‌ترین شهرهای کشور برای بازنشستگان خارجی تبدیل شده است. این امر تا حدی به این دلیل است که زیرساخت‌های مناسب و اقتصاد پایدار آن را به مکانی جذاب برای استقرار تبدیل کرده است.

پدرو توضیح می‌دهد: «مدلین دارای یک جامعه عظیم مهاجران است و این افراد هستند که به دنبال فضای خوب و یک فنجان قهوه خوب هستند. هنگامی‌که ما پرگامینو را ایجاد کردیم، هدف ما ایجاد تعادل بین جذب مهاجران و جذب بازار محلی بود که کنجکاو بودند بیشتر در مورد قهوه خاص بدانند.»

برای خرید قهوه 100 درصد عربیکا 100% arabica coffee بر روی تصویر زیر کلیک کنید

قهوه تخصصی مدلین: ایجاد یک تجربه

مانند هر شهر دیگر، مدلین به تعدادی محله منحصربه‌فرد تقسیم شده است.

هرکدام شخصیت خاص خود را دارند که این خود فرهنگ منحصربه‌فرد قهوه‌ای است که امروزه در این شهر وجود دارد.

درحالی‌که El Poblado و Laureles محبوب‌ترین محله برای کافی‌شاپ‌های خاص هستند، Comuna 13 نیز چیزهای زیادی برای ارائه دارد.

صحنه ویژه قهوه Comuna 13 که زمانی خطرناک‌ترین محله در کل کشور محسوب می‌شود، در حال رشد است.

امروزه، به‌طورکلی به‌عنوان مکانی شناخته می‌شود که قهوه با کیفیت خوب برای گردشگران و مردم محلی در دسترس دارد.

برای کافی‌شاپ‌های خاص در شهر، ترجیحات و روندها مانند آنچه در اکثر کشورهایی که قهوه مصرف می‌کنند وجود دارد، درحالی‌که ریشه در قدردانی از قهوه محلی و خوب نیز وجود دارد.

بسیاری از مردم در شهر به ارائه قهوه کلمبیایی با کیفیت بالا برای تجلیل از کار تولیدکنندگان قهوه این کشور، افتخار می‌کنند.

برای خرید قهوه دولورس 100 درصد عربیکا (dolores coffee) بر روی تصویر زیر کلیک کنید

ایلزه به من می‌گوید: «مشتریان ما در مدلین معمولاً قهوه‌های صافی را که با V60، Chemex یا Aeropress دم می‌کنند ترجیح می‌دهند.

آن‌ها اسیدیته و پیچیدگی ناشی از قهوه کلمبیایی را درک می‌کنند.»

درنهایت، در قلب تجربه قهوه مدلین قدردانی ساده برای یک نوشیدنی خوش‌ساخت وجود دارد.

این چیزی است که با تخصص جهانی گسترده‌تر و فرهنگ قهوه موج سوم طنین‌انداز است.

علی‌رغم موانع مربوط به قیمت ارزان و سطح مصرف داخلی، فرهنگ قهوه در مدلین به‌سرعت در حال تغییر است.

پیوندهای ریشه‌دار آن با تولید قهوه باعث می‌شود ایده‌های قهوه موج سوم و فرهنگ قهوه ویژه که شامل تمرکز بر دانش، ردیابی و کیفیت است را بپذیرد.

بااین‌وجود مدت‌هاست که مصرف قهوه در انواع مختلف آن بخشی از زندگی در این شهر بوده است و بعید به نظر می‌رسد که به‌زودی تغییر کند.

 


منبع: perfect daily grind

تنظیم و گردآوری بهنام حاتم جعفری

ترجمه و تلخیص از قهوه موریس

 


برای خرید قهوه بر روی تصویر زیر کلیک کنید

برای دانلود اپلیکیشن قهوه موریس morris coffee app

بر روی تصویر زیر کلیک کنید

جهت دریافت لیست قیمت قهوه

بر روی تصویر زیر کلیک کنید

برای مشاهده صفحه قهوه موریس در اینستاگرام

بر روی تصویر زیر کلیک کنید

برای خرید قهوه و عضویت در کانال تلگرام قهوه موریس

بر روی تصویر زیر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.