فواید قهوه برای مردان بیشتر از آن است که در یک یادداشت کوتاه جمع شود.

قهوه قدرت باروری در مردان را افزایش می دهد و موجب بهبود در عملکرد رابطه جنسی در مردان می شود. افزایش قوای جنسی در مردان به واسطه رابطه مستقیم کافئین با ترشح هورمون تستوسترون رابطه مستقیم دارد و مردانی که روزانه بیش از دو فنجان قهوه می نوشند 14 درصد بیشتر هورمون تستوسترون در آنها ترشح می شود.

مهمترین خواص قهوه

قهوه با توجه به فیریولوژی خاص مردان خواص ویژه ای برای آنان دارد. لاغری یکی از این خواص است. چربی سوزی نیز یکی دیگر از خواص ویژه قهوه است که در مردان با فعالیت های ورزشی از اهمیت بالایی برخوردار است.

کاهش ابتلا به آلزایمر و کاهش ابتلا به پارکینسون و نقرس از دیگر خواص قهوه برای مردان به شمار می رود.

کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 که از خطرناک ترین و مزمن ترین بیماری ها به شمار می رود نیز از مهمترین خواص قهوه به شمار می رود که رابطه مستقیمی با بهبود سیستم ایمنی بدن دارد.

خاصیت هماهنگی عضلات و اعصاب پس از نوشیدن قهوه برای ورزشکاران بسیار مهم است و با نوشیدن قهوه پیش از شروع فعالیت ورزشی بسیار به بهبود عملکرد ورزشی می انجامد.

کاهش ابتلا به سرطان روده بزرگ و بیماری های کبدی نیز از مهمترین خواص قهوه به شمار می روند.

بهترین زمان مصرف قهوه

در خصوص تعیین بهترین زمان مصرف قهوه همواره اختلاف نظر وجود دارد؛ اما به نظر می رسد با توجه به فرآیند های هورمونی و آنزیم ها در بدن انسان بتوان به یک زمان تقریبی در مصرف قهوه رسید.

کورتیزول که به عنوان عامل استرس و هوشیاری شناخته می شود در ابتدای روز در پایین ترین میزان خود قرار دارد و به نظر می رسد نوشیدن قهوه در ساعات اولیه صبح یعنی در حدود 9 و نیم تا 11 و نیم صبح به هوشیاری کمک بسیاری می کند.

مطالعات صورت گرفته بر روی این ماده در بدن نشان می دهد که میزان کورتیزول در بیش ساعات 12 تا یک و نیم ظهر و 5 تا 6 و نیم عصر در بالاترین حد خود قرار دارد و نوشیدن قهوه در این ساعات تأثیر به خصوصی بر هوشیاری بدن ندارد.

نوشیدن قهوه بعد از وعده غذایی بر خلاص تصور عامه به سیستم گوارش کمک بسیاری می کند و عملکرد سیستم گوارشی را بهبود می بخشد.

نوشیدن قهوه قبل از فعالیت ورزشی موجب بالا رفتن تمرکز و هماهنگی بین عضلات و اعصاب می شود که منجر به بازده مناسب تر ورزشی می شود.

نوشیدن قهوه پس از فعالیت ورزشی نیز توصیه می شود چرا که قهوه و کافئین موجود در آن از اسپاسم عضلانی جلوگیری می کند و درد ناشی از آن را تا حدی کاهش می دهد.

نوشیدن قهوه قبل از خواب توصیه نمی شود؛ چرا که عامل خواب آلودگی در بدن انسان به واسطه فعالیت آدنوزین صورت می گیرد که با اتصال به گیرنده های خود موجب حس خواب آلودگی می شود. نوشیدن قهوه قبل از خواب موجب می شود که کافئین بر روی گیرنده های آدنوزین بنشیند و با اشغال این گیرنده ها در عملکرد آدنوزین اختلال ایجاد کند.

فواید قهوه تلخ ناشتا

بسیاری بر این عقیده اند که قهوه به دلیل اسیدی بودن آن، موجب تداخل در سیستم گوارشی و ترشح بیش از حد اسید معده می شود و نوشیدن آن به صورت ناشتا و با معده خالی توصیه نمی شود. نوشیدن قهوه تلخ ناشتا به مرور موجب بروز ورم معده، سوزش و حتی زخم معده می شود.

برای خرید قهوه بر روی تصویر زیر کلیک کنید

برای دانلود اپلیکیشن قهوه موریس morris coffee app

بر روی تصویر زیر کلیک کنید

جهت دریافت لیست قیمت قهوه

بر روی تصویر زیر کلیک کنید

برای مشاهده صفحه قهوه موریس در اینستاگرام

بر روی تصویر زیر کلیک کنید

برای خرید قهوه و عضویت در کانال تلگرام قهوه موریس

بر روی تصویر زیر کلیک کنید