قهوه این نوشیدنی محبوب فارغ از لذتی که در نوشیدن آن است خواص و فواید بسیاری نیز دارد. خواص قهوه برای زنان بر اساس یافته های دانشگاهی کم نیست. یکی از این خواص کاهش ابتلا به سکته قلبی و افزایش طول عمر در زنانی است که به صورت مداوم و روزانه قهوه می نوشند.

خواص قهوه تلخ برای لاغری

تناسب اندام این روزها به یکی از دغدغه های اصلی زنان تبدیل شده است و رژیم های لاغری فراوانی نیز برای این کار وجود دارد که نوشیدن قهوه یکی از بخش های کلیدی این رژیم ها در کنار ورزش است.

نوشیدن قهوه به دلیل خاصیت چربی سوزی و کالری کم آن در کنار ورزش تأثیرات خوبی بر روی روند لاغری در بانوان دارد.

با این حال نوشیدن قهوه به صورت دم شده و یا مصرف قهوه سبز لاغری که به صورت آسیاب شده است، از محبوبیت بالایی در میان زنان برای لاغری برخوردار است؛ اما مصرف بی رویه و بدون برنامه ریزی و شناخت می تواند از تأثیرات آن کم کند و یا در برخی از موارد مضر نیز باشد.

خواص قهوه برای زنان باردار

سلامتی مادر و فرزند در دوره بارداری یکی از کلیدی ترین نکاتی است که باید به آن توجه کرد و به آن اهمیت داد.

بر اساس توصیه های سازمان بهداشت کانادا زنان باردار روزانه نباید بیشتر از 300 میلی گرم کافئین مصرف کنند؛ اما این 300 میلی گرم حدوداً چه مقدار قهوه است؟ بیشتر کافئین در قهوه های دم شده به روش قطره ای و بعد از آن قهوه های دمی وجود دارد. در این میان نوع قهوه نیز در خصوص میزان کافئین اهمیت دارد. قهوه های عربیکا از میزان کافئین کمتری نیست به گونه های روبوستا برخوردارند.

به طور متوسط یک فنجان نرمال قهوه دمی در حدود 140 تا 240 میلی گرم کافئین دارد و مصرف روزانه دو فنجان قهوه هیچ عارضه ای برای زنان باردار ندارد و مصرف آن مجاز است.

گفتنی است توجه به این نکته که چای و شکلات نیز حاوی مقداری کافئین هستند باید تعادل را در مصرف این نوشیدنی ها رعایت کرد تا از حد مجاز تجاوز نکند.

با توجه به اهمیت موضوع و حساس بودن آن توصیه می شود که این میزان کافئین از 200 میلی گرم تجاوز نکند.

مهمترین خواص قهوه

قهوه فارغ از خاصیت های چربی سوزی و کاهش ابتلا به سکته قلبی در زنان خواص بیشمار دیگری نیز دارد که اشاره به آن خالی از لطف نیست.

ابتلا به دیابت نوع 2 در میان زنان بسیار رایج است. یکی از خواص نوشیدن قهوه کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 است و مطالعات انجام شده نشان می دهد که زنانی که روزانه بیش از 2 تا 4 فنجان قهوه می نوشند خطر ابتلا به دیابت نوع 2 در آنان کمتر است.

کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر یا فراموشی نیز یکی دیگر از خواص نوشیدن قهوه است.

در میان خواص بیشمار قهوه برای زنان کاهش خطر ابتلا به سرطان تخمدان پس از زایمان یکی از مهمترین خواص قهوه برای برای زنان به شمار می رود.

خواص قهوه اسپرسو

قهوه اسپرسو به دلیل کالری بسیار کم آن و مواد مغذی که در قهوه وجود دارد و همچین به دلیل دارا بودن مقدار قابل توجهی آنتی اکسیدان و خاصیت عفونت زدایی از بدن از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

قهوه برای چه کسانی مضر است

در کنار تمام خواص و فوایدی که قهوه برای بدن انسان به ویژه زنان دارد، مصرف بیش از حد آن نیز مفید نیست و برای برخی افراد مضر است.

نوشیدن قهوه موجب افزایش فشار خون و ضربان قلب می شود و میزان این افزایش آنقدر کم است که در افراد سالم هیچ تأثیری ندارد؛ اما برای افرادی که دارای سابقه تپش قلب و فشار خون بالا هستند نوشیدن بیش از حد مجاز قهوه توصیه نمی شود.

قهوه نوشیدنی است که میزان ادرار را افزایش می دهد و به این وسیله کلسیم همراه با ادرار دفع می شود. کمبود کلسیم به مرور زمان موجب پوکی استخوان می شود که می توان آن را با نوشیدن شیر به همراه قهوه با نوشیدنی هایی همچون قهوه لاته یا کاپوچینو که دارای مقداری شیر هستند جبران کرد.

به واسطه افزایش ادرار به واسطه مصرف قهوه، آب بدن کم می شود و توصیه می شود که بعد از نوشیدن قهوه یک لیوان آب برای جبران کمبود آب میل شود.

مصرف بیش از حد و در ساعات نامناسب موجب اختلال در خواب می شود و عدم توجه به این نکته می تواند در دراز مدت موجب کم خوابی و خواب نامطلوب شود. سعی کنید که 4 تا 6 ساعت قبل از خواب قهوه ننوشید.

برای خرید قهوه بر روی تصویر زیر کلیک کنید

برای دانلود اپلیکیشن قهوه موریس morris coffee app

بر روی تصویر زیر کلیک کنید

جهت دریافت لیست قیمت قهوه

بر روی تصویر زیر کلیک کنید

برای مشاهده صفحه قهوه موریس در اینستاگرام

بر روی تصویر زیر کلیک کنید

برای خرید قهوه و عضویت در کانال تلگرام قهوه موریس

بر روی تصویر زیر کلیک کنید