مقاله

خرد کردن قهوه بدون آسیاب – قسمت دوم

قهوه بدون آسیاب

قهوه موریس – ما اینجا هستیم تا چند روش در مورد «نحوه خرد کردن قهوه بدون آسیاب» ارائه دهیم؛ بنابراین، کمی بیشتر با ما همراه باشید تا بیشتر قدم در راه تبدیل شدن به یک باریستای خودساخته بگذارید.

ایجاد یک فنجان قهوه عالی، همان تلاش علمی و یک اثر هنری است و مانند هر خلقت دیگر، چند قانون طلایی وجود دارد که اگر به‌درستی رعایت شود، تقریباً نتیجه نهایی بی‌نقص را تضمین می‌کند. وقتی صحبت از دانه قهوه‌ای سرنوشت‌ساز می‌شود که دنیا را با آهنگ‌های خود رقصیده است، چند مروارید خرد وجود دارد که از یک علاقه‌مند به قهوه به دیگری منتقل شده است. نوشیدنی‌های کافئین دور و نزدیک به این واقعیت گواهی می‌دهند که دانه‌های قهوه بلافاصله قبل از دم کشیدن، آسیاب می‌شوند و در فنجان قهوه خود عطروطعم بیشتری به وجود آورید.

خرد کردن قهوه بدون آسیاب – قسمت نخست

در ادامه بخش دوم این مقاله را با هم می‌خوانیم:

برای خرید قهوه اسپرسو espresso coffee بر روی تصویر زیر کلیک کنید

از طریق وردنه خرد کنید

پایه اصلی در بیشتر خانوارها، وردنه به‌عنوان جایگزینی آسان برای آسیاب قهوه وارد می‌شود. میزان فشاری که به شما وارد می‌شود موفقیت در اندازه خرد شدن را تعیین می‌کند. کنترل ثبات اما مسئله‌ای مشکل است. فقط به یاد داشته باشید که قبل از شروع، مطمئن شوید که همه دانه‌های قهوه موردعلاقه شما در یک‌لایه قرارگرفته‌اند.

مراحل آسیاب کردن دانه‌های قهوه توسط وردنه

به مقدار دلخواه دانه‌های قهوه را در یک کیسه پلاستیکی شفاف قرار دهید، یا می‌توانید از کاغذ روغنی با مهروموم کردن آن از هر طرف استفاده کنید تا در همه جا پخش نشود. با یک کیسه شفاف، مزیت این است که می‌توانید اندازه چرخش را هنگام انجام مراحل بدون نیاز به باز کردن آن تماشا کنید.

مانند روش چکش، لوبیاها را با انتقال وردنه به لوبیا خردکرده، خرد کنید.

حالا به عقب و جلو بپیچید تا تکه‌های کوچکتر را در مواد قهوه خرد کنید. این کار را تکرار کنید تا به‌اندازه آسیاب دلخواه برسید.

برای خرید قهوه مناسب برای دم آوری با قهوه ساز موکاپات moka pot بر روی تصویر زیر کلیک کنید

نکات هوشمند

این می‌تواند گاهی اوقات به یک روش نسبتاً نامرتب تبدیل شود. توصیه می‌شود برای جلوگیری از هر نوع کشتار روی میز، دانه‌های قهوه را روی نوعی کاغذ یا دستمال قرار دهید. لبه‌ها را تا کنید تا وقتی بالای سر آن‌ها می‌چرخید هیچ‌چیز بیرون نریزد. یک کیسه فریزر پلاستیکی مهروموم شده می‌تواند به‌عنوان یک مورد مناسب برای دانه‌های قهوه در این شرایط باشد.

از ملات و هاون استفاده کنید

چند قدم به گذشته یا چند مرز به کشورهای قهوه نوش بروید. این احتمال زیاد است که شما با شخصی روبرو شوید که با استفاده از هاون و ملات دانه‌های قهوه خود را به صورت پودر درآورید. روش دستی مقداری نیروی کار می‌گیرد. در عوض، یک کنترل راحت را فراهم می‌کند. هر وقت از اندازه و قوام آسیاب راضی بودید می‌توانید متوقف شوید.

برای خرید قهوه مناسب برای دم آوری با قهوه ساز کالیته kalita wave بر روی تصویر زیر کلیک کنید

گام‌به‌گام با ملات و هاون

ملات را در حدود 1/4 پر کنید تا لوبیا از آن بیرون نریزد.

لوبیاها را با یک حرکت پیچشی از هاون خردکرده و خرد کنید.

فشار بیشتری وارد کنید و قهوه را دور آن بچرخانید تا به‌اندازه آسیاب موردنظر برسد.

نکات هوشمند

هنگام استفاده از این دستگاه، حتماً روی ملات را محکم بگیرید تا از لغزش آن جلوگیری شود. در ابتدا برای کنترل بهتر با تعداد کمی دانه قهوه شروع کنید زیرا آسیاب کردن آن آسان‌تر است. هنگامی‌که از اندازه و قوام راضی بودید، همیشه می‌توانید متناسب با نیازها و سلیقه خود چیزهای بیشتری اضافه کنید؛ اما مراقب باشید که آن‌ها را خیلی ریز خرد نکنید زیرا هنگام دم، اندازه خوبی از هر فیلتر عبور می‌کند.

برای خرید قهوه مناسب برای دم آوری با قهوه ساز V60 بر روی تصویر زیر کلیک کنید

از چاقو برای آسیاب دانه‌های قهوه استفاده کنید

اگر همه موارد دیگر از کار بیفتد، همه آشپزخانه‌ها معمولاً به چاقو مجهز هستند. اگرچه این فرآیند ممکن است کمی بیشتر از سایر موارد در لیست طول بکشد، اما نتایج به همان اندازه مفید هستند. نه – ما از شما نمی‌خواهیم دانه‌های قهوه را به قطعات کوچک خرد کنید. این یک روند دردناک از چند طریق خواهد بود و درنهایت می‌توانید به خود آسیب بزنید. برای این تلاش از قسمت تیز یا انتهایی تیز چاقو استفاده نکنید. در عوض، این قسمت صاف چاقویی است که شما نیاز دارید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که کمی فشار وارد کنید و دانه‌های قهوه را همان‌طور که با حبه‌های سیر انجام می‌دهید با طرف صاف خردکرده و چاقو را به سمت خود بکشید.

برای خرید قهوه مناسب برای دم آوری با قهوه ساز اروپرس aeropress بر روی تصویر زیر کلیک کنید

گام‌به‌گام آسیاب حبوبات توسط چاقو

دانه‌های قهوه را روی آن قرار دهید.

اکنون از طریق قسمت مسطح چاقو، با فشار صاف، لوبیا را خرد کنید. مقداری دستمال‌کاغذی را روی چاقو قرار دهید تا لوبیا دور نماند.

حالا بعد از خرد شدن به قطعات، قسمت تیز چاقو را از داخل لوبیای خرد شده کمی به سمت خود بکشید. این کار را تکرار کنید تا به‌اندازه خرد شده برسید.

نکات هوشمند

مانند ابزارهای قبلی، هنگام استفاده از چاقو برای خرد کردن دانه‌های قهوه، ممکن است چند دانه را ببینید که در اطراف آشپزخانه شما پرواز می‌کنند. ابتدا حبوبات را مانند یک تخته برش روی یک سطح مطمئن قرار دهید. به‌طور طبیعی هرچه عرض تیغه چاقو بیشتر باشد، روند کار راحت‌تر خواهد بود. این یکی از هوشمندانه‌ترین گزینه‌هایی است که می‌توانید برای خرد کردن قهوه به آن متوسل شوید.

 


منبع: fried coffee

تنظیم و گردآوری بهنام حاتم جعفری

ترجمه و تلخیص از قهوه موریس

 


برای خرید قهوه بر روی تصویر زیر کلیک کنید

برای دانلود اپلیکیشن قهوه موریس morris coffee app بر روی تصویر زیر کلیک کنید

جهت دریافت لیست قیمت قهوه بر روی تصویر زیر کلیک کنید

برای مشاهده صفحه قهوه موریس در اینستاگرام بر روی تصویر زیر کلیک کنید

برای خرید قهوه و عضویت در کانال تلگرام قهوه موریس بر روی تصویر زیر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.