مقاله

ویژگی های طعمی قهوه بلومانتین جامائیکا

قهوه موریس – طعم قهوه بلومانتین جامائیکا بسیار غنی و نرم با اسیدیته‌ی بسیار ملایم و فاقد تلخی همراه با پس‌مزه‌ای (after taste) نرم و کاملاً شیرین است که آن را از قهوه‌های هم‌رده خود به‌خوبی متمایز می‌کند.

شهرت این قهوه به حدی است که بسیاری از شرکت‌های سودجو را بر آن داشته تا قهوه‌های ترکیبی با نام بلومانتین بلند و یا بلومانتین استایل تولید کنند که در اصل درصد ناچیزی از آن قهوه است و بسیاری از اوقات حتی دانه‌ای قهوه‌ی بلومانتین در آن وجود ندارد.

قهوه بلومانتین جامائیکا یک برند ثبت‌شده‌ی جهانی است. تنها از اصل بودن قهوه بلومانتینی زمانی می‌توانید مطمئن باشید که نشان مجمع صنعت قهوه جامائیکا (Coffee Industry Board of Jamaica) را همراه داشته باشد.


برای خرید قهوه جامائیکا jamaica coffee بر روی تصویر زیر کلیک کنید


انواع قهوه‌ جامائیکا

قهوه جامائیکا به دو رده‌ی کلی تقسیم‌بندی می‌شود: قهوه‌ی بلومانتین و جامائیکن پرایم (Jamaican Prime). قهوه بلومانتین در یکی از مناطق سنت توماس (St Thomas) سنت اندرو (St Andrew) و یا پورتلند (Portland) کشت می‌شود. این مناطق کشت در شرق جزیره قرار دارند و ارتفاع کشت آن‌ها چیزی بین ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ پا است.

قهوه جامائیکن پرایم در مناطق کم ارتفاع‌تری خارج از محدوده ارتفاعات بلومانتین نظیر منچستر (Manchester) سنت کاترین (St Catherine) کلارندان (Clarendon) سنت آن (St Ann) و سنت الیزابت (St Elizabeth) می‌روید. گرچه قهوه جامائیکن پرایم هیچ‌گاه کیفیت قهوه بلومانتین را ندارد اما در صورتی که تحت شرایط مناسبی کشت و فرآوری شده باشد قهوه‌ای با کیفیت بسیار بالا خواهد بود.

برای خرید قهوه تک خاستگاه single-origin coffee بر روی تصویر زیر کلیک کنید

قهوه جامائیکا به‌طور کلی قهوه‌ای مطبوع و از لحاظ طعمی بالانس است؛

با این حال به دلیل ارتفاع کشت پایین (در مقایسه با قهوه‌های کشت‌شده در ارتفاعات پاناما و کاستاریکا) فاقد چگالی طعمی مناسب در دانه است

و نیازمند رست یا برشته کاری دقیق است تا بهترین طعم‌های آن آشکار شود.

رست استاندارد برای قهوه بلومانتین معمولا بسیار تیره است؛ به همین دلیل طعم‌های میوه‌ای نظیر طعم میوه‌های استوایی بارز در قهوه‌های جامائیکایی در آن عیان نمی‌شود.

سعی کنید از درجه‌های رست پایین برای رست قهوه جامائیکا استفاده کنید.

 


تنظیم و گردآوری بهنام حاتم جعفری

ترجمه و تلخیص از قهوه موریس

 


برای خرید قهوه بر روی تصویر زیر کلیک کنید

برای دانلود اپلیکیشن قهوه موریس morris coffee app

بر روی تصویر زیر کلیک کنید

جهت دریافت لیست قیمت قهوه

بر روی تصویر زیر کلیک کنید

برای مشاهده صفحه قهوه موریس در اینستاگرام

بر روی تصویر زیر کلیک کنید

برای خرید قهوه و عضویت در کانال تلگرام قهوه موریس

بر روی تصویر زیر کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *