قهوه فارغ از نوشیدنی بودن خواص و فواید بسیاری نیز برای بدن دارد. در کنار این خواص قهوه برای عفونت نیز کارایی دارد و این خصوصیت عفونت زایی قهوه به آنتی اکسیدان های موجود در قهوه بر می گردد.

قهوه به دلیل داشتن حجم بالایی از کافئین و آنتی اکسیدان خاصیت ضد التهابی دارد و از بروز التهاب و عفونت در بدن به ویژه رگ های پوستی جلوگیری می کند.

فواید قهوه برای عفونت

فواید قهوه بیشمار است اما برخی از این خواص ارتباط مستقیمی با سلامتی بدن انسان دارد. انرژی بخش بودن قهوه و افزایش متابولیسم بدن یکی از این فواید است. نوشیدن روزانه قهوه به ویژه قبل از ورزش موجب افزایش سوخت و ساز بدن و چربی سوزی بیشتر در افراد می شود و به همین دلیل است که از قهوه به عنوان یک مکمل ورزشی استفاده می شود.

کاهش اشتها و احساس سیری کاذب در افراد نیز یکی از فواید قهوه برای کاهش وزن محسوب می شود که با استمرار آن موجب می شود بدنی سالم تر داشته باشیم.

مهمترین خواص قهوه

کاهش ابتلا به انواع سرطان معده و روده بزرگ و کاهش ابتلا به سرطان های کبدی تنها بخش کوچکی از مهمترین خواص قهوه است. بر اساس تحقیقات پزشکی در سالهای اخیر، نوشیدن روزانه 3 تا 4 فنجان قهوه خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ و سرطان های کبدی همچون کبد چرب و هپاتیت را کاهش می دهد.

همچین نوشیدن روزانه قهوه از بروز سکته قلبی نیز کم می کند.

کاهش ابتلا به بیماری آلزایمر و نقرس در افراد مسن نیز از خواص قهوه محسوب می شود.

کاهش خطر ابتلا به سرطان پرستات در مردان نیز از دیگر خواص شگفت انگیز قهوه است.

خواص قهوه برای زنان

قهوه همانطور که برای سلامت بدن بسیار مفید است برای زنان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در سالهای اخیر قهوه به عنوان یک فرآورده ارگانیک از محبوبیت بالایی در میان مکمل های لاغری برخوردار شده است که تأثیرات مثبتی بر روند کاهش وزن در افراد ایجاد می کند.

چربی سوزی و افزایش متابولیسم بدن نیز به این امر کمک می کند.

اما خواص قهوه برای زنان تنها به لاغری و چربی سوزی ختم نمی شود و خواص سلامتی پوست و زیبایی نیز دارد.

استفاده از ماسک قهوه یا اسکراب قهوه امروزه به یکی از محبوب ترین، سالم ترین و به صرفه ترین موارد تبدیل شده است. خاصیت لایه برداری قهوه و از بین بردن سلول های مرده پوست و جوان سازی پوست از یک سوی و کاهش التهاب و پف دور چشم از سوی دیگر قهوه و ماسک قهوه را در میان زنان بسیار محبوب کرده است.

تهیه ماسک قهوه در منزل بسیار ساده است و نیازی به صرف هزینه برای ماسک های شیمیایی موجود در بازار نیست.

با استفاده از قهوه به صورت آسیاب شده و یا تفاله قهوه دم شده به همراه افزودنی هایی مانند عسل، دارچین و … به راحتی می توانید ماسک قهوه را در منزل تهیه و از آن استفاده کنید و به مرور معجزه قهوه را به چشم ببینید.

ایا قهوه سیستم ایمنی بدن را ضعیف میکند

قهوه به دلیل دارابودن آنتی اکسیدان ها و تأثیرات مستقیم بر سلول های عصبی نه تنها سیستم ایمنی بدن را ضعیف نمی کند که در بسیاری از موارد سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

کاهش ابتلا به بیمار دیابت نوع 2 که به عنوان مادر بیماری ها شناخته می شود و رابطه مستقیمی با سیستم ایمنی بدن دارد، یکی از خواص قهوه و دلیلی بر اثبات تقویت سیستم ایمنی بدن است.

انواع قهوه

قهوه به عنوان یک گیاه ارگانیک شناخته می شود که خواص و فواید بسیاری دارد. انواع قهوه نیز این خواص را تا حد زیادی در خود دارد اما کم یا زیاد بودن این فواید و عملکرد آن در بدن انسان به نوع قهوه ای که می نوشید هم بستگی دارد.

قهوه های عربیکا به دلیل داشتن کافئین کمتر برای افرادی که به کافئین حساسیت دارند بسیار مناسب است و در کنار کافئین کم می توانند از خواص آنتی اکسیدانی قهوه استفاده کنند.

اما قهوه های روبوستا به دلیل حجم بالای کافئین برای هشیاری و افزایش سوخت و ساز بدن در ابتدای روز بسیار مناسب اند.

دقت داشته باشید که افزودنی هایی مانند قند و شیرین کننده ها می تواند از خواص و فواید قهوه کم کند و توصیه می شود قهوه را با افزودنی های سلامت همچون شیر های گیاهی و یا بدون افزودنی میل کنید.

برای خرید قهوه بر روی تصویر زیر کلیک کنید

برای دانلود اپلیکیشن قهوه موریس morris coffee app

بر روی تصویر زیر کلیک کنید

جهت دریافت لیست قیمت قهوه

بر روی تصویر زیر کلیک کنید

برای مشاهده صفحه قهوه موریس در اینستاگرام

بر روی تصویر زیر کلیک کنید

برای خرید قهوه و عضویت در کانال تلگرام قهوه موریس

بر روی تصویر زیر کلیک کنید