اخبار

معافیت اضطراری هاوایی برای قارچ کش زنگ برگ قهوه

معافیت اضطراری هاوایی برای قارچ کش زنگ برگ قهوه

آژانس حفاظت از محیط‌زیست ایالات‌متحده (EPA) درخواستی را از وزارت کشاورزی هاوایی (HDOA) تأیید کرده است که اجازه می‌دهد از یک قارچ‌کش شیمیایی درنبرد در حال ظهور این ایالت علیه بیماری زنگ‌زدگی برگ قهوه استفاده شود.

زنگ برگ قهوه که تقریباً در هر کشور یا منطقه‌ای که طی 150 سال گذشته قهوه در آن به‌صورت تجاری کشت می‌شود ظاهر شده است، برای اولین بار در ایالت هاوایی در اکتبر گذشته در جزیره مائو کشف شد. تا ماه نوامبر، این بیماری در جزیره بزرگ هاوایی، جایی که بسیاری از قهوه‌های تجاری ایالتی، ازجمله قهوه Kona، در آنجا رشد می‌کند، شناسایی شد.

این بیماری با توانایی از بین بردن سریع بخش‌های وسیع محصولات زراعی، حدود 3 میلیارد دلار ضرر برای تولیدكنندگان در سراسر آمریكای لاتین ایجاد كرده است. تهدید در هاوایی، جایی که ارزش بازار قهوه سبز در فصل 2019-2010 102 میلیون دلار تخمین زده شد، با توجه به تخمین انجمن قهوه هاوایی، ارزش قهوه بو داده 148 میلیون دلار است.

درخواست برای معافیت قارچ کش زنگ برگ قهوه

HDOA معافیت قارچ‌کش زنگ‌زدگی را در ماه مارس درخواست کرد.

خود قارچ‌کش محصولی است که توسط شرکت شیمیایی چندملیتی آلمان BASF به نام Priaxor Xemium فروخته می‌شود و قبلاً برای استفاده در گیاهان قهوه توسط EPA تأیید نشده بود،

اگرچه HBOA می‌گوید این قارچ‌کش معمولاً در تولید انواع سبزی‌های برگ‌دار مانند توت‌فرنگی، گوجه‌فرنگی، لوبیای سویا، گندم و سایر محصولات استفاده می‌شود.

معافیت اضطراری EPA به کشاورزان قهوه هاوایی اجازه می‌دهد از قارچ‌کش مارک‌دار به‌صورت موقت یک‌ساله استفاده کنند،

مگر اینکه محصول تأییدیه EPA دائمی را برای استفاده در گیاهان قهوه دریافت کند.

برای خرید قهوه عربیکا کنیا (kenya) بر روی لینک زیر کلیک کنید

فیلیس شیمابوکورو- گایزر، رئیس هیئت کشاورزی هاوایی در اعلامیه تصویب اضطراری گفت:

«تولیدکنندگان قهوه هاوایی اکنون یک روش اضافه‌شده برای مبارزه با زنگ‌زدگی برگ قهوه دارند که مدیریت آن بسیار دشوار است.»

«تلاش‌های دیگر برای به حداقل رساندن آسیب و گسترش زنگ‌زدگی برگ قهوه شامل قرنطینه درحرکت گیاهان قهوه و مواد مرتبط با آن، واردات گیاهان قهوه مقاوم در برابر بیماری و توسعه استراتژی‌های مدیریت آفات است.»

منبع: daily coffee news

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.