ارتباط با کارشناس فروش

وبلاگ

فوران آتشفشان در مناطق کشت قهوه

فوران آتشفشان در مناطق کشت قهوه

پس از فوران آتشفشان کوه Nyiragongo در نزدیکی شهر Goma در اواخر هفته گذشته، صدها هزار نفر در نزدیکی سرزمین‌های برجسته کشت قهوه در جمهوری دموکراتیک کنگو آواره شده‌اند. در ادامه به برسی دقیق تر فوران آتشفشان در مناطق کشت قهوه می پردازیم.

تهدید به فوران دوم و بالقوه خطرناک‌تر از زیر دریاچه کیوو باعث تخلیه بیشتر مردم شده است، زیرا مردم به روستاهای اطراف یا آن‌سوی مرز شرقی روآندا پناه می‌برند.

در همین حال، طرفداران تجدید حیات اخیر قهوه کنگو – جایی که زیرساخت‌ها در Goma نقش مهمی داشته است – در حال بسیج برای حمایت از آوارگان و شرکای قهوه در این مناطق هستند.

با فوران آتشفشان چه اتفاقی می افتد؟

شنبه هفته گذشته یکی از مرگبارترین آتشفشان های فعال جهان، کوه نیراگونگو، بدون هشدار قبلی فوران کرد. فوران آتشفشان و درنتیجه جریان گدازه به سمت شهر باعث تخلیه گسترده‌ای با تخمین حدود 2 میلیون نفر شد و حداقل 17 روستا را ویران کرد. علاوه بر ویرانی، روز سه‌شنبه زمین‌لرزه‌ای در مرزهای کنگو و روآندا رخ داد.

بر اساس آخرین برآوردهای سازمان ملل، حداقل 31 نفر در این فاجعه کشته شده‌اند، ده‌ها نفر هنوز مفقود هستند و بیش از 200 هزار نفر از خانه‌های خود آواره شده‌اند. امروز، سازمان ملل تخمین زده است که حدود 400 هزار نفر نیاز به امداد دارند.

ممکن است بدترین وضعیت در انتظار کنگو باشد. از دیروز، مقامات محلی دستور دادند که تخلیه حداقل 10 محله از 18 محله گوما در پیش‌بینی فوران دیگر نیراگونگو با مرکزیت دریاچه کیوو ادامه یابد. با این حساب، چنین اتفاقی می‌تواند فاجعه‌بار باشد، به‌طور بالقوه ابرهای گاز متان ایجاد می‌شود که می‌تواند انسان را خفه کند.

انجمن های قهوه تحت تأثیر فوران آتشفشان

در این بحران بزرگ بشردوستانه در مکانی که مدت‌هاست در سطح جهانی از غفلت رنج می‌برد،

جوامع قهوه در این قسمت از کنگو، جایی که قهوه به یک محصول نقدی به‌طور فزاینده مهم و زنده تبدیل‌شده است، تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

کوین ویلکینز، مشاور فنی ارشد محصولات خاص برای کنگو در این خصوص می‌گوید:

«گوما میزبان اکثر ظرفیت پردازش قهوه کنگو شرقی است و هزاران تولیدکننده قهوه با مزارع Kivu شمالی و جنوبی وجود دارد که به مرکز تجاری وابسته هستند.»

او می‌گوید: «جریان گدازه، شریان اصلی حمل‌ونقل را برای بسیاری از تجار قطع می‌کند. اهمیت این مسیر موجب آغاز تلاش چند گروه ذینفع برای از بین بردن انسداد شده است. به‌عنوان‌مثال، جاده شمالی گوما را دوباره اصلاح می‌شود که به دلیل جریان‌های لاوال صعب‌العبور نیست.»

به‌زودی تلاش‌های بین‌المللی برای کمک‌رسانی به آوارگان بخش‌های حادثه‌دیده آغاز خواهد شد. هرچند در آینده به‌واسطه این حادثه طبیعی بخش قهوه کنگو و بازار صادرات قهوه این کشور تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟