ارتباط با کارشناس فروش

وبلاگ

خانه » اخبار » فاصله اجتماعی در گیاهان قهوه: تشابه میان کووید 19 و زنگ‌زدگی برگ قهوه

فاصله اجتماعی در گیاهان قهوه: تشابه میان کووید 19 و زنگ‌زدگی برگ قهوه

فاصله اجتماعی

قهوه موریس – پیش از گسترش و شیوع ویروس کووید 19، دانشمندان بر سر پیدا کردن راه‌حل برای بیماری زنگ‌زدگی برگ قهوه بسیار تأمل می‌کردند؛ بیماری که تعامل کشنده‌ای در میان مزارع قهوه از خود نشان می‌داد و گیاهان قهوه بسیاری با آن در سال‌های اخیر درگیر بودند.

با توجه به تشابه پخش شدن سریع بیماری زنگ‌زدگی برگ قهوه و بیماری کووید 19 و عوامل دخیل در گسترش این بیماری، کارشناسان به فکر راه‌حلی مشابه یعنی رعایت فاصله اجتماعی در گیاهان قهوه رسیده‌اند.

در این مدت، اقداماتی که در سطح جامعه جهانی صورت گرفته است

و به یک هنجار و اقدام فرهنگی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا شده است قابل‌تأمل است.

برای خرید قهوه تک خاستگاه single-origin coffee بر روی تصویر زیر کلیک کنید

فاصله اجتماعی در گیاهان

در این میان توصیه‌ها برای چگونگی کنترل زنگ قهوه تشابهات زیادی به توصیه‌های بیولوژیکی کنترل بیماری‌های ویروسی در انسان‌ها دارد.

  • کنترل نزدیکی مکانی در هر مترمربع بین گیاهان برای عملکرد بهینه پتانسیل، بسیار شبیه به تراکم جمعیت شهری است، بنابراین فاصله اجتماعی و فاصله بین گیاهان قهوه در بین بیشتر جوامع علمی توصیه می‌شود. وقتی می‌خواهید انتقال بیماری‌ها را کنترل کنید، چالش اجرای این تغییر در فاصله گیاهان این است که حجم تولید در هر قطعه تغییر می‌کند و اگر فقط این اقدام انجام شود، هیچ فایده اقتصادی نخواهد داشت. بااین‌حال، با اجرای آن، محصولات متنوع و با کیفیت، درختان باارزش می‌توانند به کاهش تأثیر اقتصادی و تضمین امنیت غذایی در درازمدت کمک کنند.
  • باد حامل اسپورها است. بدون مانع، اسپورهای زنگ قهوه در مسافت‌های طولانی منتقل می‌شوند. حذف مناطق محافظت‌شده باعث می‌شود تا اسپورهای زنگ‌زدگی برگ قهوه مسافت‌های بیشتری را از طریق باد طی کنند. با ایجاد مناطق حفاظت‌شده، این انتقال محدود می‌شود.
  • کارگران مزرعه که درحال هرس کردن هستند با گیاهان آلوده به زنگ‌زدگی در تماس هستند و ناخواسته می‌توانند آن را از طریق مزارع و جوامع مختلف منتقل کنند، زیرا اسپورها به لباس، چکمه یا وسایل دیگری که در مزرعه استفاده می‌کنند چسبیده‌اند.

برای خرید قهوه جامائیکا jamaica coffee بر روی تصویر زیر کلیک کنید

شاید دانستن اینکه انسان‌ها در سرتاسر جهان ثابت کرده‌اند که گسترش COVID-19 را می‌توان با رهنمودها و روش‌های مبتنی بر رعایت فاصله اجتماعی، کند کرد

و تشابه نوع گسترش این ویروس با بیماری زنگ برگ قهوه، کمی آرامش‌بخش باشد.

امیدوارم که این امر به ما کمک کند تا در صنعت قهوه پاسخی آگاهانه‌تر برای پاسخ به این بیماری داشته باشیم که بارها صورت خود را در طول تاریخ نشان داده و کل قهوه را از بین برده است.

منبع: daily coffee news

ترجمه و تلخیص از قهوه موریس


برای خرید قهوه بر روی تصویر زیر کلیک کنید

برای دانلود اپلیکیشن قهوه موریس morris coffee app

بر روی تصویر زیر کلیک کنید

جهت دریافت لیست قیمت قهوه

بر روی تصویر زیر کلیک کنید

برای مشاهده صفحه قهوه موریس در اینستاگرام

بر روی تصویر زیر کلیک کنید

برای خرید قهوه و عضویت در کانال تلگرام قهوه موریس

بر روی تصویر زیر کلیک کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟