آموزش

راهنمای تولید نوشیدنی با قهوه ساز Hario V60 – قسمت دوم

Hario V60

قهوه موریس – Hario V60 یکی از محبوب‌ترین روش‌های تولید دم در دنیای قهوه و باریستا است و روشی است که به‌احتمال زیاد در کافه موردعلاقه خود مشاهده خواهید کرد. برای تازه‌کارها، دم کردن قهوه با V60 به‌راحتی قابل یادگیری است، اما از طرف دیگر، طیف وسیعی از انواع دم‌کرده کار را کمی با سختی مواجه می‌کند.

اگر به‌تازگی Hario V60 را خریداری کرده‌اید و به دنبال دستورالعمل‌های اساسی تهیه دم هستید، این مقاله برای شما مناسب است. که در قسمت دوم ادامه آن را می خوانید:

راهنمای تولید نوشیدنی با قهوه ساز Hario V60 – قسمت نخست

برای خرید قهوه مناسب برای دم آوری با قهوه ساز V60 بر روی تصویر زیر کلیک کنید

مرحله هفتم: ریختن

زمان: 0: 45-2: 00

درحالی‌که تایمر شما هنوز فعال است. شروع به ریختن مداوم آب روی قهوه خود با یک حرکت دایره‌ای کوچک کنید. از ریختن به لبه‌های فیلتر خودداری کنید و همچنین سعی کنید سطح آب را درست زیر لبه قطره‌چکان ثابت نگه دارید. هنگامی‌که تایمر شما 2:00 را خواند یا مقیاس شما 375 گرم را خواند (هر کدام که زودتر بیاید) ریختن را متوقف کنید.

 

مرحله هشتم: بگذارید آب آن گرفته شود

زمان: 2: 00-2: 30

هنگامی‌که ریختن را متوقف کردید، اجازه دهید تمام آب از طریق زمین و فیلتر تخلیه شود. اگر زمان نهایی شما بیش از 3:00 باشد، احتمالاً سنگ‌زنی شما خیلی خوب است. اگر زمان نهایی شما کمتر از 2:00 باشد، احتمالاً سنگ‌زنی شما خیلی ناخوشایند است. دفعه بعدی که دم می‌کنید به‌سادگی یک تغییر کوچک در درجه آسیاب ایجاد کنید.

برای خرید قهوه مناسب برای قهوه موج سوم third generation coffee بر روی تصویر زیر کلیک کنید

مرحله نهم: از قهوه Hario V60 خود لذت ببرید

فیلتر را از قطره‌چکان V60 خارج کرده و تفاله قهوه را دور بریزید. بنشینید و از قهوه خود لذت ببرید و به یاد داشته باشید که این تمرین کاملاً عالی است، بنابراین اگر در اولین بار به فنجان مطلوب نرسیدید، سعی کنید درجه آسیاب را تنظیم کنید.

 

نکات کلیدی تولید قهوه Hario V60

زمان همه‌چیز در هنگام دم کردن با Hario V60 است. خیلی سریع دم کردن، قهوه شما را به‌طور کامل استخراج نمی‌کند و درنتیجه قهوه‌ای ضعیف خواهید داشت. از طرف دیگر، دم کشیدن به آهستگی باعث استخراج بیش‌ازحد می‌شود و مزه قهوه شما را تلخ می‌کند. فهمیدم که حدود 2:30 تا 3: 00 دقیقه برای یک فنجان قهوه عالی کاملاً مناسب است.

برای خرید قهوه مناسب برای دم آوری با قهوه ساز کالیته kalita wave بر روی تصویر زیر کلیک کنید

دمای مناسب آب V60 در حدود 200 درجه فرانهایت است اگر دماسنج ندارید، روش خوبی برای به دست آوردن درجه حرارت آب این است که آب خود را به جوش بیاورید و بگذارید یک دقیقه بماند. من همچنین به شما توصیه می‌کنم نگاهی به ریختن قهوه بر روی کتری که دارای دماسنج داخلی است، بیندازید. به خاطر بسپارید – آب داغ در حال جوشیدن قهوه را سوزانده، درحالی‌که آبی که به‌اندازه کافی داغ نباشد، از آن خارج می‌شود.

مانند هر روش دم قهوه، پیشنهاد می‌کنم که بلافاصله قبل از دم کردن، دانه‌های کامل قهوه تازه خود را آسیاب کنید. اگر قهوه خود را خیلی زود خرد کنید، به‌سرعت شروع به از دست دادن بسیاری از ترکیبات موجود در دانه می‌کند که عطرها و طعم‌های لذت بخشی به قهوه می‌دهد.

به نظر می‌رسد برای تازه‌کارها استفاده از ترازوی قهوه پیچیده به نظر برسد، اما درواقع فکر می‌کنم استفاده از ترازو دم کردن شما را بسیار راحت‌تر می‌کند زیرا حدس و گمان را دور می‌کند و هر بار دم‌نوش مداوم‌تری به شما می‌دهد.

برخلاف کتری معمولی، ریختن آب با کتری گردن‌غازی امکان ریختن یکنواخت و بهینه قهوه شما را فراهم می‌کند.

 


منبع: bean ground

تنظیم و گردآوری بهنام حاتم جعفری

ترجمه و تلخیص از قهوه موریس

 


برای خرید قهوه بر روی تصویر زیر کلیک کنید

برای دانلود اپلیکیشن قهوه موریس morris coffee app

بر روی تصویر زیر کلیک کنید

جهت دریافت لیست قیمت قهوه

بر روی تصویر زیر کلیک کنید

برای مشاهده صفحه قهوه موریس در اینستاگرام

بر روی تصویر زیر کلیک کنید

برای خرید قهوه و عضویت در کانال تلگرام قهوه موریس

بر روی تصویر زیر کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *