با بالا رفتن میزان مصرف قهوه در کشور و همچنین بالا رفتن اشتیاق به مصرف قهوه خانگی، خرید قهوه مناسب به یکی از مسائل مهم تبدیل شده است.

در خصوص خرید قهوه مناسب و با کیفیت مواردی را باید مورد توجه قرار داد و یک تجربه عالی برای خود بسازید.

انواع قهوه

برای خرید قهوه نخستین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید شناخت نسبی انواع قهوه و ویژگی های آن است تا مناسب ترین قهوه را برای خود خریداری کنید.

در ابتدا باید بدانید که چه انتظاری از یک قهوه خوب دارید. به دنبال طعم های تازه و متنوع در قهوه هستید یا به دنبال کافئین بالا؟ با چه دستگاهی قهوه را دم می کنید؟ چه زمانی از روز می خواهید قهوه بخورید؟ و سوالاتی از این دست.

اگر به دنبال طعم های متفاوت و کمی ترش هستید باید خرید قهوه خود را به سمت قهوه های عربیکا و یا قهوه های ترکیبی با درصد بالایی از عربیکا معطوف کنید و اگر تنها میزان کافئین قهوه برای شما مهم است و تمایل به تلخی قهوه دارید قهوه های ترکیبی با درصدی از گونه روبوستا پیشنهاد می شود.

با چه دستگاه و قهوه سازی قهوه خود را دم می کنید؟

توجه به این نکات ساده به شما در انتخاب و خرید قهوه می تواند کمک کند تا تجربه ای خوب از نوشیدن قهوه برای خود رقم بزنید.

خرید دانه قهوه

دانه قهوه ماندگاری عطر و طعم بیشتری نسبت به قهوه آسیاب شده دارد و خرید دانه قهوه همواره توصیه می شود.

بسیاری از متخصصین قهوه داشتن یک آسیاب قهوه را همتراز یک قهوه ساز می دانند و توصیه می کنند برای داشتن یک قهوه عالی و خوش عطر و طعم قهوه را قبل از دم کردن آسیاب کنید.

خرید قهوه اسپرسو برای موکاپات

قهوه ساز رو گازی یا همان موکاپات یکی از قهوه سازهایی است که در اکثر منازل پیدا می شود و یک گزینه بسیار عالی برای دم کردن قهوه در منزل است.

برای خرید قهوه اسپرسو برای موکاپات باید به درجه آسیاب قهوه توجه کنید. درجه آسیاب موکاپات با درجه آسیاب قهوه اسپرسو برای دستگاه های اسپرسو ساز تفاوت دارد. درجه مناسب قهوه اسپرسو برای موکاپات درجه متوسط است و برای خارج شدن عطر و طعم قهوه توصیه می شود از قهوه هایی با درجه رست مدیوم استفاده کنید.

خرید قهوه ساز

در خصوص قهوه یکی دیگر از اجزای کلیدی انتخاب نوع قهوه ساز است. انواع قهوه ساز در بازار موجود است که می توانید بر اساس نوع قهوه ای که دوست دارید انتخاب کنید.

بسیاری علاقمند به قهوه اسپرسو هستند که برای این کار نیاز به داشتن یک قهوه ساز اسپرسو است. دستگاه های خانگی این روزها از محبوبیت بالایی برخوردارند اما به نسبت نیز هزینه بالاتری برای خرید قهوه ساز باید در نظر بگیرید.

در خصوص قهوه اسپرسو بسیاری قهوه دم آوری شده با قهوه ساز رو گازی یا موکاپات را ترجیح می دهند که در این مورد نیز انواع موکاپات بر اساس برند تولید کننده، حجم موکاپات و جنس آن مطرح می شود.

در این میان قهوه ساز فرنچ پرس نیز به دلیل عصاره گیری به روش غوطه وری و استخراج بادی و اسیدیته بالاتر آن از محبوبیت ویژه ای برخوردار است و انواع مختلفی از آن با حجم های مختلف و برندهای مختلف در بازار وجود دارد که می توانید متناسب با بودجه خود انتخاب کنید.

محبوبیت جریان های قهوه موج شوم که به قهوه های دمی هم شهرت دارند این روزها افزایش یافته است. قهوه سازهایی مانند سایفون، کمکس، V60 و فیلتری از جمله این قهوه سازهای هستند.

در خرید قهوه ساز نیز مانند بسیاری از موارد مرتبط با قهوه توجه به کیفیت و برند سازنده قهوه ساز از اهمیت خاصی برخوردار است و هر کدام از این قهوه سازها نیازمند انتخاب درست قهوه مناسب و درجه آسیاب مناسب آنهاست.

برای خرید قهوه بر روی تصویر زیر کلیک کنید

برای دانلود اپلیکیشن قهوه موریس morris coffee app

بر روی تصویر زیر کلیک کنید

جهت دریافت لیست قیمت قهوه

بر روی تصویر زیر کلیک کنید

برای مشاهده صفحه قهوه موریس در اینستاگرام

بر روی تصویر زیر کلیک کنید

برای خرید قهوه و عضویت در کانال تلگرام قهوه موریس

بر روی تصویر زیر کلیک کنید