روندهای برتر قهوه

روندهای برتر قهوه در سال 2020 میلادی – قسمت نخست

قهوه موریس – امروزه قهوه یک بخش اساسی در فرهنگ غذایی در سراسر جهان به شمار می‌رود و این روندهای برتر قهوه در سال 2020 در صنایع ارائه‌دهنده مواد غذایی بیشتر به چشم می‌آید. طی چند سال گذشته، صنعت قهوه به دلایل مختلف به طرز چشمگیری تغییر کرده است. به‌عنوان یک اپراتور خدمات مواد غذایی یا صاحب رستوران و کافی‌شاپ، مهم است که از روندهای برتر قهوه آگاه بود و از آن سود برد. در این مقاله به قلم جینین جونز و با ترجمه گروه قهوه موریس به این مقوله می‌پردازیم.

نوشیدنی‌های تخصصی

گرایش صنعت قهوه به ارائه انواع نوشیدنی‌های قهوه تخصصی و نوشیدنی‌های طعم دار برای مخاطبان یکی از روندهای تازه و برتر در این صنعت است. اکنون، زمانی که به کافی‌شاپی می‌روند با انواع نوشیدنی‌ها از نوشیدنی‌های سرد گرفته تا قهوه‌های موج سوم و گونه‌های کلاسیک را می‌توانید سفارش دهید. در ادامه انواع جدیدی از نوشیدنی‌ها که در سال 2020 رواج یافته‌اند را باهم مرور می‌کنیم.

نوشیدنی‌های قهوه- کولا

ترکیب‌های کولا و قهوه تاکنون به‌عنوان یک نوشیدنی آزمایشی شناخته می‌شود. در آوریل 2020، پپسی خطی از نوشیدنی‌های قهوه حاوی قهوه را با نام قهوه Pepsi منتشر کرد. پیش‌بینی می‌شود که این نوشیدنی دو برابر کافئین نسبت به نوشابه معمولی Pepsi داشته باشد و با طعم‌های اصلی و وانیلی در دسترس قرار می‌گیرد. کوکاکولا نیز قبلاً محصولی به نام Coke Plus Coffee به بازارهای بین‌المللی ارائه کرد که ممکن است نخستین بار در ایالات‌متحده آمریکا در سال 2020 تولید شود، اما هنوز این امر تأیید نشده است.

قهوه و اسپیتزر قهوه نیترو

قهوه نیترو در سال 2019 از محبوبیت بالایی برخوردار بود و پیش‌بینی می‌شود که در صحنه قهوه سال 2020 میلادی نیز بدرخشد. معرفی اسپریتزرهای قهوه و دم‌آوری قهوه با استفاده از آن، آب شیرین‌کننده یا سایر کربناتورها برای صاف کردن قهوه دم‌کرده، نوشیدنی جدیدی را برای سال 2020 به وجود می‌آورند.

قهوه فوری

حرکت فراتر از دم‌آوری دم‌سرد! قهوه Snapchilling در حال تبدیل به راهی جدید برای نوشیدن قهوه سرد شده است. فرایند snapchilling قهوه‌ای را که به‌صورت داغ عصاره‌گیری شده است را می‌گیرد و به‌سرعت آن را در عرض چند دقیقه خنک می‌کند تا طعم‌ها و رایحه‌ای را که نمی‌توان با آب سرد بیرون آورد از لوبیای قهوه بیرون بیاورد.

قهوه Snapchilling نسبت به دم کردن سرد زمان بسیار کمتری می‌گیرد و باعث می‌شود یک فنجان قهوه خوش‌طعم‌تر داشته باشید. همچنین جایگزین بهتری برای قهوه یخ‌زده است زیرا شامل مکعب‌های یخ نیست که بتواند نوشیدنی را رقیق کند. در حال حاضر، فقط تعداد معدودی از شرکت‌ها هستند که قهوه فاقد چربی‌های اشباع می‌فروشند، اما ما انتظار داریم این روند گسترده‌تر شود.

کافه‌های سالم

ازآنجایی‌که گرایش مصرف‌کنندگان به رویه‌های جامع‌تر گرایش دارد، روند قهوه نیز ازاین‌دست پیروی می‌کند. کافه‌ها امروزه مخلوط قهوه را به منوی خود اضافه می‌کنند؛ مانند قهوه قارچ، ماکت لاته و قهوه با خامه‌های کلاژن. این گزینه‌های جدید به مشتریان این امکان را می‌دهد تا با افزایش انرژی صبحگاهی خود، سلامت روده، سرعت سوخت‌وساز، ایمنی و موارد دیگر را برطرف کنند. شما می‌توانید انتظار داشته باشید که این ترکیبات منحصربه‌فرد در سال 2020 افزایش یابد.

منبع: webstaurantstore

قهوه موریس را در اینستاگرام هم ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *