جریان‌های برتر قهوه

جریان‌های برتر قهوه در سال 2020 میلادی – قسمت دوم

قهوه موریس – امروزه قهوه یک بخش اساسی در فرهنگ غذایی در سراسر جهان به شمار می‌رود و این در صنایع ارائه‌دهنده مواد غذایی بیشتر به چشم می‌آید. طی چند سال گذشته، صنعت قهوه به دلایل مختلف به طرز چشمگیری تغییر کرده است. به‌عنوان یک اپراتور خدمات مواد غذایی یا صاحب رستوران و کافی‌شاپ، مهم است که از جریان‌های برتر قهوه در سال 2020 آگاه بود و از آن سود برد. در این مقاله به قلم جینین جونز و با ترجمه گروه قهوه موریس را در ادامه می‌خوانیم.

شیر غیر لبنی

استفاده از شیر ​​غیر لبنی طی چند سال اخیر محبوبیت زیادی یافته و اخیراً تأثیر آن بر جریان قهوه به‌خوبی دیده می‌شود و انتظار می‌رود شاهد افزایش انواع شیرهای غیر لبنی در کافه‌های محلی باشیم. شیر سویا، بدون لاکتوز یا شیر بادام کاملاً خوب است، اما گزینه‌هایی مانند بادام‌زمینی، جو دوسر، برنج، نارگیل، فندق، ماکادامیا و شیر نخودفرنگی ممکن است به‌عنوان جایگزین‌های لبنی و جایگزین‌های خامه‌ای در سال 2020 باشد.

قهوه‌های نسل جدید

یک مطالعه 2017 نشان داد که نوشیدن قهوه به‌طور مرتب می‌تواند امید به زندگی را بهبود بخشد و یافته‌های این مطالعه ممکن است منجر به افزایش مصرف قهوه شود. پس از انتشار این نتایج، انجمن ملی قهوه (NCA) کشف کرد که درصد مصرف‌کنندگان قهوه روزانه از 57٪ به 62٪ در طی یک سال افزایش‌یافته است.

با افزایش مصرف‌کنندگان قهوه، جای تعجب نیست که قهوه در بین نسل‌های جوان محبوبیت بیشتری پیدا کند. درنتیجه این رشد سریع، صنعت قهوه در حال تغییر است.

ما انتظار داریم در جریان‌های برتر قهوه سال 2020 در صنعت قهوه موارد زیر مشاهده شود:

جریان‌های برتر قهوهقهوه آماده برای نوشیدن

جوانان به‌طور فزاینده‌ای در حال حرکت هستند و به دنبال قهوه و نوشیدنی‌هایی هستند که حمل آن‌ها به‌راحتی امکان‌پذیر است. نوشیدن قهوه آماده مانند بطری‌های قهوه از پیش تهیه‌شده یا frappuccinos که در سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌ها پیدا می‌شود یک راه‌حل موفق برای مشتریان است. قابلیت حمل ممکن است به موفقیت کافه پپسی یا قهوه frappuccinos فوری در سال 2020 منجر شود.

جهانگردی قهوه

مصرف‌کنندگان قهوه غالباً به دنبال تجربه‌ای برای همراهی خریدهای خود هستند. این امر باعث شده تا جهانگردی قهوه در رسانه‌های اجتماعی تأثیر بزرگی بگذارد و به‌طور مستقیم بر طراحی داخلی کافه‌ها تأثیر بگذارد. فکر اصلی این جنبش این است که مشتریان به دنبال کافه‌های منحصربه‌فرد در سرتاسر جهان هستند که دارای عناصری هستند که می‌توانند در حساب‌های اینستاگرام خود و وبلاگ‌های مسافرتی خود به اشتراک بگذارند.

جریان‌های کمک‌کننده به صنعت قهوه

جوانان می‌خواهند قهوه خود را به‌صورت سریع و در بسته‌بندی جذاب خریداری کنند. با افزایش علاقه به قهوه، تقاضای عدالت زیست‌محیطی و اجتماعی در صنعت قهوه نیز افزایش خواهد یافت. در اینجا چند جریان‌های برتر قهوه وجود دارد که انتظار می‌رود در سال 2020 رشد کند:

تجارت عادلانه

مصرف‌کنندگان در سال‌های اخیر توجه بیشتری به عدالت اجتماعی داشته‌اند و این باعث افزایش تقاضا برای تجارت قهوه عادلانه شده است. تجارت عادلانه در درجه اول در جهت بهبود زندگی و مشاغل تولیدکنندگان قهوه از طریق تضمین حقوق عادلانه و رفتار اخلاقی آن‌ها متمرکز است. مصرف‌کنندگان قهوه به‌منظور حمایت از استاندارد تجارت عادلانه، بیشتر به دنبال تهیه گواهینامه نوشیدنی‌های قهوه خود هستند.

رشد پایدار

با نگرانی از تغییرات آب و هوایی و گرمای دمای هوا، مشتریان به دنبال دانه‌های قهوه‌ای هستند که رشد پایداری دارند. این بدان معنی است که درختان قهوه باید به‌صورت ارگانیک و بدون ایجاد جنگل‌زدایی، فرسایش زمین یا فرسایش آب کشت شوند. حمایت از تولیدکنندگان پایدار طی چند سال گذشته به‌طور پیوسته در حال افزایش است و پیش‌بینی می‌شود که این روند همچنان ادامه داشته باشد.

بسته‌بندی پایدار

مشتریان نه‌تنها قهوه را که از یک منبع پایدار تهیه‌شده باشد می‌پسندند، بلکه به دنبال قهوه‌ای هستند که به‌صورت پایدار بسته‌بندی‌شده باشد. به دلیل همین جریان، اکنون تولیدکنندگان قهوه به دنبال راه‌حلی برای جایگزینی مواد یکبار مصرف هستند که در اصل از پلاستیک غیرقابل بازیافت ساخته شده اند. بسیاری از کافه‌ها همچنین هنگام سفارش به‌جای انتخاب یک کاغذ یا پاکت برای خرید، از تخفیف‌هایی برای مشتریانی استفاده می‌کنند که از لیوان‌های قابل‌استفاده مجدد استفاده می‌کنند.

به دلیل اهمیت قهوه در فرهنگ ما و شیوع آن در خدمات مواد غذایی، لازم است صاحبان رستوران‌ها و باریستاها از آنچه در حال حاضر در حال شکل‌گیری است، حمایت کنند. ما انتظار داریم که سال 2020 برای صنعت قهوه سال بزرگی باشد زیرا نسل‌های جوان شروع به کشف قهوه‌های تخصصی کرده‌اند، مردم خواستار دستیابی به راه‌حل‌های پایدار هستند و کافی‌شاپ‌ها منوی خود را گسترش داده و تکنیک‌های جدیدی را امتحان می‌کنند.

منبع: webstaurantstore

قهوه موریس را در اینستاگرام هم ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *