برگزاری مسابقات جام تعالی گواتمالا 2020

قهوه موریس – مسابقات جام تعالی گواتمالا 2020 با توجه به شیوع بیماری واگیردار COVID-19 با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به‌صورت غیرحضوری، برگزار شد. مرحله انتخابی این مسابقات در 27 آوریل با مشارکت 10 داور ملی و با ریاست آدواردو آمبروسیو در گواتمالا و مرحله ملی آن نیز تا 10 ماه مه با شرکت 8 داور برگزار شد.

مرحله بین‌المللی این مسابقات در تاریخ‌های مختلف با حضور داوران کانتورا ماریاما، مایوکو واتانابه، شینجی ساکینه، کیتا ماتسوموتو، یونسون لی، مینسون کیم، ویل یانگ، آدام متیسون، توماس پوپن، سنیوا نیسون، ارین وانگ، الکس پوند، ادواردو آمبروسیو، دیگو دل آگولا و جاناتان لوپز در آزمایشگاه‌های مربوطه در سراسر جهان، داوری و برگزار شد.

در این مسابقات 30 قهوه برتر که امتیاز بالای 87 از سوی هیئت‌داوران دریافت کردند، معرفی شدند. این قهوه‌ها در طی 5 بار فرایند فرآوری و در بسته‌بندی‌های 30 کیلویی در دو کیسه 15 کیلوگرمی مورد داوری قرار گرفتند.

حراج قهوه‌های برگزیده در 28 ژوئیه برگزار می‌شود.

گفتنی است، قهوه‌های برگزیده در این مسابقات در مزایده به قیمت‌های بالاتر از بازار فروخته می‌شود که این اتفاق باعث اشتیاق کشاورزان محلی برای تولید قهوه‌های باکیفیت و تخصصی می‌شود.

جام تعالی گواتمالا یکی از مسابقاتی است که از سوی اتحادیه تعالی قهوه (ACE) هرساله در کشورهای تولیدکننده قهوه برگزار می‌شود. با توجه به شیوع ویروس کرونا در ماه‌های اخیر، جامع تعالی با تدابیر بهداشتی و به‌صورت غیرحضوری در حال برگزاری است. جامع تعالی 2020 پیش از کلمبیا در کشورهای تولیدکننده قهوه همچون اتیوپی و نیکاراگوئه نیز برگزار شده است.

گفتنی است در این مسابقات قهوه‌های ارسال‌شده تا زمان مراسم اهدای جوایز برای عموم ناشناخته باقی می‌ماند و فرض بر این است که اطلاعاتی که از سوی کشاورزان ارائه می‌شود صحیح می‌باشند. برگزارکنندگان این مسابقه در صورت تغییر در برخی از اطلاعات قبل و بعد از حراج مسئولیتی ندارند.

هیئت‌داوران ارزش هر قهوه را بر اساس کیفیت موجود در فنجان و مناسب بودن برای مصرف‌کنندگان ارزیابی می‌کنند و اطلاعات مربوط به مزرعه نیز تنها برای اهداف آموزشی و فروش قهوه‌های برگزیده‌شده استفاده می‌شود.

قهوه موریس را در اینستاگرام هم ببینید.

جام تعالی قهوه گواتمالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *