کافه‌های پاریس

بازگشایی و بازگشت رونق به کافه‌های پاریس

قهوه موریس – با باز شدن کافه‌های پاریس پس از محدودیت‌ها به دلیل شیوع بیماری کرونا، علاقه‌مندان به قهوه دوباره در این شهر و در محیط‌های عمومی با رعایت فاصله اجتماعی و به‌صورت پراکنده گرد هم آمدند.

کافه‌های پاریس با رعایت تدابیر بهداشتی و عدم سرویس‌دهی در داخل کافه‌ها و با قرار دادن میزها در پیاده‌روها و تراس‌های خود مشغول به خدمات‌رسانی به علاقه‌مندان به قهوه هستند.

هیچ‌چیز در طی 11 هفته تعطیلی به دلیل ویروس کرونا نمی‌تواند جایگزین آئین‌ها شود: یک میز در آفتاب با یک فنجان کوچک قهوه بر روی آن. روز سه‌شنبه، پاریسی‌ها لحظه‌های محبوب خود را دوباره پیدا کردند و با حفظ فاصله اجتماعی، گرد هم آمدند.

کافه‌های فرانسه در این روزها به‌صورت پراکنده مجاز به بازگشایی شدند.

پاریس که همچنان به‌عنوان یک منطقه خطر ویروس طبقه‌بندی‌شده است کافه‌ها اجازه خدمات‌رسانی در فضای داخلی خود را ندارند و تنها مجاز به ارائه سرویس در فضای باز و تراس‌های خود هستند.

بااین‌وجود، سه‌شنبه گذشته نشانه خوشایندی به بازگشت زندگی به این شهر بود و پاریس به یکی از عناصر زندگی شهر خود یعنی کافه‌های آن بازگشت.

پاریسی‌ها می‌توانند یک‌بار دیگر، جداگانه با یکدیگر بنشینند. آن‌ها می‌توانند بدون نزدیک شدن به یکدیگر، به زندگی ایده‌آل خود بازگردند. آن‌ها می‌توانند تقریباً در همان فضای مشترک باشند، بدون آنکه دیگر نیازی به گفتگو با یکدیگر داشته باشند و در صورت لزوم آن‌ها می‌توانند ساعت‌ها طولانی بمانند.

بازگشایی کافه‌ها هرچند به‌صورت محدود و پراکنده نوید بازگشت زندگی به این شهر و مردم آن است که در آن فرهنگ نوشیدن قهوه و کافه نشینی به یکی از ویژگی‌های زندگی پاریسی محسوب می‌شود و این آشکارا مهم‌ترین نقطه بازگشت برای بازگشت به زندگی واقعی پاریسی‌ها است.

گفتنی است هر ساله 7000 کافه در این کشور بسته می‌شوند و در سال 1960 تعداد کافه‌ها در فرانسه حدود 600 هزار کافه بود که اکنون این رقم به 30 هزار کافه رسیده است. شیوع بیماری کرونا و تعطیلی‌های بلندمدت در این کشور این نگرانی را ایجاد کرده است که این روند تعطیلی کافه‌ها افزایش داشته باشد. این در حالی است که بسیاری فرانسه و به‌خصوص پاریس را به‌عنوان شهر کافه‌ها می‌شناسند.

منبع: The New York Times

قهوه موریس را در اینستاگرام هم ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *